Resolved
Pinned fields
Click on the next to a field label to start pinning.
Details
Assignee
Nasra KhanNasra KhanReporter
Erna VreekeErna VreekeSubmitted by
Erna Vreeke, namens Steven Vints, SDB-groepClassification
Major (X)Priority
Undefined
Details
Details
Assignee
Nasra Khan
Nasra KhanReporter
Erna Vreeke
Erna VreekeSubmitted by
Erna Vreeke, namens Steven Vints, SDB-groep
Classification
Major (X)
Priority
Better Excel Exporter
Better Excel Exporter
Better Excel Exporter
Created July 5, 2021 at 11:55 AM
Updated December 5, 2024 at 2:43 PM
Resolved September 29, 2022 at 2:16 PM
Request For Change inzake registratie wettelijke vertegenwoordiging
Via deze weg vragen wij graag een uitbreiding aan van de zib juridische situatie en de onderliggende codelijsten “Juridische vertegenwoordiging”
Toevoegen van “Volmacht zorg & behandeling”
Toevoegen van “Vertegenwoordiging op basis van relatie”
Achtergrond:
SDB Groep is, in het kader van het project InZicht, volop bezig om wijzigingen in haar ECD door te voeren ten bate van een nog meer gestructureerde gegevensopslag en daaruit voortvloeiende de mogelijkheid om bij te dragen aan betere informatie-uitwisseling in de langdurige zorg. Dit alles gebaseerd op Zorginformatiebouwstenen (ZIB’s) en HL7 FHIR.
Aanleiding
In dit kader is besloten om bij de registratie van juridische status in SDB ECD doch ook bij het vastleggen van rollen en relatie van een contactpersoon t.o.v. de cliënt/patiënt exclusief gebruik te maken van de codelijsten zoals in de ZIB’s benoemd (ZIB “Juridische situatie” resp. “Contactpersoon”).
Onze klanten (zorgaanbieders Care sector) registreren van een cliënt/patiënt van welke wettelijke vertegenwoordiging er sprake is en wie een bepaalde rol in dat kader op zich neemt.
Uitgaande van de codelijst “Juridische vertegenwoordiging” (ZIB “Juridische situatie”) en de codelijst “Rol” (ZIB “Contactpersoon”) worden ze daar echter geconfronteerd met 2 beperkingen:
Het niet kunnen registreren van een volmacht dan wel gevolmachtigde
Het niet kunnen registreren van een vertegenwoordiging op basis van relatie dan wel vertegenwoordiger op basis van relatie
Wettelijk gezien is het zo dat er 3 vormen van wettelijke vertegenwoordiging zijn:
Door een extern iemand (bijv. mentor, curator, bewindvoerder)
Door een gevolgmachtigde
Door een vertegenwoordiger op basis van relatie (partner, kinderen, …)
De laatste 2 vormen van wettelijke vertegenwoordiging worden dus in de betreffende codelijsten gemist.
Hiermee bereiken we dat:
Zorgaanbieders completere registratie kunnen doen van de wettelijke vertegenwoordiging.
Zorgaanbieders deze informatie eenduidig (eenheid van taal) kunnen uitwisselen met cliënt (of diens vertegenwoordiger) via bijvoorbeeld een Persoonlijke Gezondheidsomgeving (PGO).
Zorgaanbieders deze informatie eenduidig (eenheid van taal) met andere zorgprofessionals (bijv. Cure) kunnen uitwisselen.