zib JuridischeSituatie; codering van concept "Vertegenwoordiging"

Zorginf. bouwsteen (oud)

JuridischeSituatie

Parent

Description

In de zib JuridischeSituatie zijn er twee concepten waaruit gekozen kan worden: JuridischeStatus en Vertegenwoordiging. De eerste is gecodeerd met SNOMED 303186005, voor de tweede is geen code beschikbaar.

Voor het maken van een FHIR-profiel zouden beide concepten gecodeerd moeten worden. Is er ook een code beschikbaar voor het concept Vertegenwoordiging? Of is SNOMED 303186005 geschikt voor beide concepten?

Proposed solution (NL)

151701000146105 |Type of guardian (observable entity)| toevoegen tbv concept vertegenwoordiging

Release notes (NL)

Snomedcode aan concept Vertegenwoordiging toegevoegd.

Activity

Show:

Ellen de Waard May 5, 2022 at 8:44 AM

5-5 Review: Akkoord voorgestelde oplossing.

Elze de Groot February 28, 2022 at 10:10 AM

guardian of a child is inderdaad voogdij maar guardian kan ook van een volwassen persoon zijn. Het heet beiden guardian in het Engels.

https://www.familylawselfhelpcenter.org/self-help/guardianship/overview/purpose-and-types-of-a-guardianship.

https://www.legalshield.com/blog/guardianship/different-types-guardianship

 

Legal representation wordt in het Engels voornamelijk gebruikt voor degene die je vertegenwoordigt in de rechtbank.

 

Nasra Khan October 6, 2021 at 3:24 PM

Hoi Former user, 

We hebben dit issue gereviewd en zijn tot de conclusie gekomen dat de term (Type of guardian) dat voorgedragen is toch niet helemaal past bij het concept. Een goede vertaling van 'Vertegenwoordiging' lijkt ons 'Legal Representation'. Alleen konden we dat niet vinden SNOMED. Guardian heeft meer met Voogd te maken en dat is niet wat we met het concept bedoelen. Zou je de nieuwe term kunnen aanmaken?

Groet,

Nasra 

Pieter Edelman April 14, 2021 at 3:07 PM

Ok, bedankt!

Elze de Groot April 14, 2021 at 2:49 PM
Edited

Former user Hierbij: 151701000146105 |Type of guardian (observable entity)|

Resolved
Pinned fields
Click on the next to a field label to start pinning.

Details

Assignee

Reporter

Classification

Minor (Y)

Priority

Better Excel Exporter

Created March 3, 2021 at 4:32 PM
Updated December 5, 2024 at 2:41 PM
Resolved September 29, 2022 at 2:16 PM