Magistraal: eis versoepelen omtrent ingrediëntcodes

Description

Bij werkstroom migratie/hybride 23/2/22 kwam ter sprake dat magistralen op dit moment nog regelmatig via vrije tekst uitgewisseld worden, zonder gestructureerde uitwisseling van de ingrediënten. 

Hoewel al sinds 6.12.3 afspraak is om ingrediënten gestructureerd uit te wisselen, blijkt dit onvoldoende toegepast in de praktijk.

Het FO 9.2-bèta stelt:

"De stoffen waaruit dit artikel bestaat worden als ingrediënten in de medicatieafspraak meegegeven (minimaal één ingrediënt) zoals dit ook het geval is bij magistralen."

Afgesproken in de werkstroom is om de eis dat bij een magistraal in de MA ten minste één ingrediënt gestructureerd uitgewisseld wordt, te versoepelen voor deze usecase, omdat historische gegevens wel gemigreerd moeten kunnen worden.

Proposed solution (NL)

None

Proposed solution (EN)

None

Release notes (NL)

De eis omtrent gecodeerd uitwisselen van samenstelling van magistralen is versoepeld voor te migreren historische gegevens waarvan de samenstelling van magistralen in het verleden alleen geregistreerd is via vrije tekst, in plaats van met ingrediëntcodes.

Release notes (EN)

None

Activity

Show:

Arianne van de Wetering November 21, 2022 at 11:26 AM

Dit punt wordt inderdaad meegenomen in , dit issue was al gesloten . Ik heb deze issues ( en ) wel aan elkaar gelinkt voor de duidelijkheid.

Marlous Flier-van Vuuren November 18, 2022 at 8:10 AM

Zie mijn relaas in . Het is niet haalbaar om met minimaal 1 gestructureerd ingedrient uit te wisselen. Dat is de medische wereld bekeken vanuit een ivoren toren.

Resolved
Pinned fields
Click on the next to a field label to start pinning.

Details

Assignee

Reporter

Concerns version

Classification

Minor (Y)

Parties involved

Nictiz Informatie analist
Nictiz HL7-specialist

Bouwsteen

MedicatieAfspraak
VerstrekkingsVerzoek

Components

Fix versions

Priority

Better Excel Exporter

Created February 24, 2022 at 7:17 AM
Updated December 6, 2023 at 4:38 PM
Resolved June 24, 2022 at 1:34 PM