Verwijderen OperationOutcome bij uitleg over error code 401

Description

Aanleiding: In de FHIR Implementation Guide bij de toelichting over Handling errors staat er bij de eerste expected action het volgende:

  • HTTP 401 Unauthorized

  • OperationOutcome with .code set to security.

Het is echter niet correct dat bij de HTTP 401 error code een OperationOutcome meegestuurd zou moeten worden. De reden hiervoor is dat in het MedMij afsprakenstelsel er gedefinieerd is dat voor 401 er expliciet geen nadere informatie over de opgetreden uitzondering mag worden meegestuurd. De FHIR IG is daarom op dit punt in conflict hiermee. Dit geldt dan ook voor het voorbeeld uit de IG. Het afsprakenstelsel is hierin leidend en overschrijft de FHIR core specificatie en de FHIR IG.

Opdracht: Verwijderen van de toelichting betreffende het moeten toepassen van een OperationOutcome bij een http 401 error code. Dit betekent dat op bovengenoemde twee plekken deze instructie moet worden verwijderd.   

Verduidelijking van Impact

None

Proposed solution (NL)

Verwijderen van de toelichting betreffende het moeten toepassen van een OperationOutcome bij een http 401 error code uit de FHIR Implementation Guide voor MedMij en het bijbehorende voorbeeld.

Proposed solution (EN)

Deletion of the description on the use of the resource OperationOutcome when a receiving system sends back a HTTP 401 error code. This means that in the MedMij FHIR Implemenation Guide as well as the accompanying example, the instruction to use the OperationOutcome will be removed.

Release notes (NL)

De sectie “handling errors” in de MedMij FHIR IG is aangepast om duidelijk te maken dat een OperationOutcome ongewenst is bij een HTTP 401 error code.

Release notes (EN)

The section on handling errors in the MedMij FHIR IG has been adjusted to reflect that an OperationOutcome is unwanted for a HTTP 401 error code.

100% Done
Loading...

Activity

Show:

Terrence Young March 15, 2024 at 3:58 PM

De wijzigingen zijn doorgevoerd op de prepublicatie pagina en de review van de changes is voltrokken.

Pieter Edelman January 23, 2024 at 12:48 PM

Tijdens HL7-overleg op 23/1: Binnen FHIR is de OperationOutcome een SHOULD, geen SHALL. Het MedMij Afsprakenstelsel verbiedt expliciet om meer informatie mee te sturen, dus daarmee verbiedt het Afsprakenstelsel de OperationOutcome. De MedMij IG moet hierop worden aangepast, de algemene FHIR IG niet. Daarnaast moeten de Touchstone-scripts voor MedMij worden aangepast.

Terrence Young April 26, 2023 at 12:07 PM

Besproken met Pieter. Enige input opgehaald vanuit HL7 team, doch beperkt. Wordt nader in groepsverband besproken met Pieter en Jorn. Vanaf daar kijken we verder om ook vast te stellen of dit kan/past binnen een patchrelease. 

Pieter Edelman March 30, 2023 at 1:20 PM

Dit zal nader besproken worden voordat er een oplossing geformuleerd kan worden.

Pieter Edelman March 28, 2023 at 12:08 PM

De aanwijzing om een OperationOutcome mee te sturen komt uit de FHIR-spec. Bij nader inzien is dat wellicht te voorbarig; dit is alleen gespecificeerd voor updates, niet voor operations in het algemeen. Mogelijk geldt deze aanpassing dus niet alleen voor MedMij, maar voor de FHIR IG's voor STU3 en R4 in het algemeen.

Resolved
Pinned fields
Click on the next to a field label to start pinning.

Details

Assignee

Reporter

Classification

Patch (Z)

Informatiestandaard onderdelen

Technisch ontwerp

Information standard

Alle 2020.01
Alle 2020.02
Dossierwijzigingsverzoek 1.x
MedMij FHIR IG 1.x
MedMij FHIR IG 2020.x
Vaccinatie-Immunisatie 1.x

Delegated responsibility

Yes

Rejection

No

Priority

Better Excel Exporter

Created March 22, 2023 at 1:28 PM
Updated March 25, 2024 at 9:43 PM
Resolved March 25, 2024 at 9:43 PM